Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tichá vzpomínka 2022

 

img-20220801-wa0002.jpg

 

JÁJA

 

14. září 2022 jsme museli nechat uspat Jáju - její stav se od včerejška rapidně zhoršil, už se téměř dusila... Několik posledních měsíců měla problémy se srdíčkem, stejně jako  Budrinka, její psí mamka. Brala několik léků denně, prala se s tím statečně.

 

Narozena cca září 2011, v depozitu od listopadu 2011

 (přijata jako štěně s maminkou Budrinkou)

Miniaturní stvořeníčko se známkami psa,bílo zlatálaughdevilangelheartyesenlightened

Nalezena se svou psí maminkou v příkopu u silnice. (Viz. příběh Budrinka)

Citově absolutně závislá na depozitní tetě, miluje ji neskutečným způsobem, ještě jako štěňátko šance na adopci, adopce naprosto selhala, Jája prostě nechce. Je pravdou, že pouto mezi paní Romanou a fečkou Jájou je hodně zvláštní. Fence říkáme, že je to kouzelný pes, protože pozná povahu lidí. Není to žert, je to zvláštní a moc se to slovy popsat nedá. Také když se ochočovala Budrinka, Jája byla takový most mezi tetou a svojí mamkou…..je to nepopsatelné. Jája do depozita jednoznačně patří, Ti z Vás, kdo ji někdy již viděli, to chápou, kdo Jáju neviděl, věřte prosím.

Jája je 100% „byťák“, „gaučák“ a je to největší kočičí kamarádka. Kočky miluje a kočky milují ji. Proč? To nikdo neví. Je také pravda, že někteří kočičí jedinci jsou možná větší než Jája laugh ….žádná kočka Jáje neublíží, psi stejně tak. Je nejmenší ze všech, ale může si dělat úplně co se jí zlíbí, tohoto VIP nepsaného práva nikdy nezneužila! 


 

 
 
patrik.jpg
 
Patrik
 
ev.č. 22/22
 
Patrik bohužel odešel za duhový most.
 
Sourozenecké trio přijato 29.6. 2022 z Bavorovic.
Kotíkům jsou zhruba 2 měsíce a brzy budou hledat své pelíšky.
Tak si to zopakujeme - KASTRUJTE, pokud pak nemáte zájem starat se. Kočka opravdu nemusí mít 1x za život koťata!  
 
 
 
 
zrzik2.jpg
 
 
ZRZÍK
 
 
Ev. číslo 4/22
Narozený cca 2017 - 2018
Přijatý 24. ledna 2022
kastrovaný
 
 
Zrzíka jsme nechali odejít za duhovy most. Zrzíka jsme nechali odejít za duhovy most. Zrzíka jsme nechali odejít za duhovy most, v poslední době se potýkal se zdravotními problémy způsobenými nemocí FIP, která u něho byla před nedávnou dobou potvrzena. Měj se krásné kloučku (zrzík nebyl ve společnosti jiných koček)
 
 
Kocourka jsme přijali z Tábora od pána, který se o něho ze zdravotních důvodů nemohl již starat.
Zrzík byl zpočátku nedůvěřivý, ale po několika dnech se rozkoukal a nyní je to již přímo vítací kočičí fešák. Je čistotný. Jelikož žil především venku, vhodným domovem by pro něho byl domek s zahrádkou.
 

 

cumacek-2022--1-.jpg

ČUMÁČEK
 
ev. číslo 24/22, narozen cca 2021, přijatý 9.7.2022, zemřel 10.7.2022
Kocourka v kritickém stavu jsme přijali po oznámení nálezkyně, která venčila se svojí dcerou pejsky v místě Čihovice v Týně nad Vltavou.
Kocourek byl velmi vysílený, podvyživený, dehydratovaný, oči měl zalepené hnisem a celou tlamičku měl od zaschlé krve. Na krku měl ránu plnou muších vajíček. (Depozitní teta oznámila, že v tak strašném, zuboženém stavu už dlouho zvíře neviděla! sad) KASTRUJTE!!!
Kocourka pravděpodobně srazilo auto nebo se stal obětí útoku buď ze strany člověka nebo jiného zvířete. Kvůli zranění zřejmě dlouho strádal hladem i žízní.
I přes okamžitou pomoc a nasazení léků Čumáček svůj boj prohrál........ Alespoň poslední chvilky strávil v teple, v suchu, v klidu a ne někde v roští jako odpad.
 
 

 

laura3.jpg

LAURA

Ev. číslo 11/22

Přijata 22. dubna 2022

Narozena cca 2020

kastrovaná

 10.5.2022 odešla za duhový most Laurinka.

  Přestala jíst, byla apatická nasazeny kapačky, bohužel stav se zhoršoval a tak jsme po poradě s veterinářkou souhlasili s jejím uspáním.

Velmi milou a přítulnou kočičku jsme přijali od nálezce v Týně nad Vltavou. Kočička se pohybovala v ulici Orlická již delší dobu.  Snažili jsme se dohledat majitele,  nikdo se však ke kočičce nepřihlásil.
 
 
 
 
20220218_134147.jpg
 
 
 
KUBA
 
 
 
Ev. číslo 6/22
Přijatý 18. února 2022
Narozen cca srpen 2021
 
 
 
Kocourka jsme přijali od Městské policie v Týně. Kuba se podle svědků již několik dní pohyboval na parkovišti pod kostelem a v den nálezu dokonce vlezl slečně, která parkovala na náměstí, do auta. Vše nasvědčuje tomu, že kocourka zde zřejmě někdo vysadil. Nikomu v okolí neschází.
Kuba je kontaktní a přítulný kocourek. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.
 
 
1.3.2022 Kuba nechce jíst, je apatický, zvrací
2.3.2022 veterina- kapačky, odběr krve, Kuba je stále apatický, nejí
3.3.2022 veterina - opět kapačky, hodnoty krve jsou téměř kritické, po dohodě s veterinářkou jsme souhlasili s uspáním.
 
 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz