Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tichá vzpomínka 2021

 

m2.jpg

 

MUMÍNEK

 

31. března 2021 jsme museli nechat odejít Mumínka. Přibližně před týdnem se jeho zdravotní stav začal prudce zhoršovat, nechtěl moc jíst, zhubnul. Byla mu odebrána krev a výsledky ukázaly jednoznačně na selhání ledvin.

 
 

Ev. číslo: 20/16

Narozen: březen 2016
V depozitu od: 21. května 2016

 


Mumínek je hravý, zdravý a 100% čistotný kocouří mladíček. Rád baští, ale rozhodně není zmlsaný. S ostatními kočičáky má tenhle zrzavobílý fešák dobré vztahy. Je odčervený a kastrovaný. Krásná, pravidelná kresba tváře - bílé tvářičky a bílá čelenka. Moc hezký přechod kresby je na přední tlapce. Ocásek zrzavý. To je Mumínek!

Zdravotní stav při příjmu: v kritickém zdravotním stavu. Silný průjem, záněty v očích atd….nasazena okamžitě léčba proti průjmu, odčervení, odblešení, výživová pasta atd..., velmi dlouhá léčba, na štěstí úspěšná.
Zdravotní stav aktuálně: krásný, zdravý, mladý kocourek, plný energie. Kastrovaný, pravidelně odčervován a preventivně odblešován. Krásně přibral, silný kocour.

 

 

 

nelinka.jpg

 

NELINKA

 

10. března 2021 musela depozitní teta nechat uspat Nelinku. Před několika dny začala chřadnout, přestala jíst, byla jí nasazena ATB, ale ty nezabraly, výsledky krve byly katastrofické - všechny hodnoty u důležitých orgánů byly několikanásobně vyšší než mají být. Přestala fungovat játra, na ultrazvuku se objevily i dva blíže nespecifikované útvary..Několik dní Nelinka ještě bojovala, dostávala od tety jídlo stříkačkou, ale už nic nepomohlo. Včera se už těžko postavila, nemělo cenu to déle prodlužovat. U tety jí prodloužili jsme jí život o necelé čtyři roky, původní majitelé jí chtěli tehdy uspat, protože byla stará a občas se počůrala. Přišla s bolavými zoubkami, celá zarostlá, apatická...Když jsme jí dali trochu dohromady, začala si dokonce i hrát, měla svoji oblíbenou hračku - gumového červíčka. Mějte se za duhovým mostem s Rozárkou hezky!

 

Věk cca 12 let, je to fenečka, kterou chtěli majitelé nechat uspat, protože je prostě jen stará..... měla v hrozném stavu zoubky, v ouškách zánět, všechno jsme dali do pořádku, teď je z ní prvotřídní závislačka wink. Moc ráda si hraje s plyšákama, občas se chová jako štěně. Depozitní teta doufá, že je aspoň trochu v psím důchodu spokojená. Kastrovaná.

 
 
kaenka3.jpg
 
 
KAČENKA
 
Kačenka nečekaně zemřela 7. února 2021...
 
Ev. číslo 9/21, přijata 28.1.2021
narozena cca duben 2020
 
 
Kočička pochází z lokality bývalých Jaselský kasáren v Týně nad Vltavou, kde se pohybuje přibližně desítka bezprizorních koček. Jedná se o zcela kontaktní kočičku a proto její odchyt nebyl pro paní, která zde kočky krmí, komplikovaný. 
Kačenka je klidná a nenáročná kočička. Nejvíce je vděčná za plnou misku bašty. Musíme ještě trochu doladit používání záchůdku, ale to  jistě nebude problém. Je zatím 1x odčervená. Kastrovaná.
 
 

 

20201125_101422.jpg

 

ŠMUDLÍK

 

Šmudlík odešel za duhový most 4. února 2021. Po včerejším zlepšení přišel rapidní obrat, nechtěli jsme Šmudlíka více trápit.

 

Ev. číslo 66/20, přijatý 19.11.2020

narozen cca 2018

 

Kocourek přišel na jaře k nálezcům na chalupu nedaleko Netolic. Ti se snažili dohledat majitele, to se však nepodařilo. Jelikož majitelé chalupy odjíždí na zimu zpět do Ostravy a v místě není nikdo, kdo by se o kocourka mohl starat, obrátili se na nás s prosbou o umístění .
Šmudlík je veliký mazel, s ostatními zvířaty nekonfliktní. Při příchodu měl silnou rýmu, po nasazení ATB a vitamínových doplňků se jeho stav  zlepšil. Při ošetřování v ordinaci byl velmi vzorný,  nechal se hladit na bříšku a doslova laškoval s paní veterinářkou. Zkrátka vzorný pacient. V nejbližších dnech ho čeká ještě kastrace. Kocourek je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.
 
Kastrovaný.

 

rozarka.jpg

 

ROZÁRKA

 

Ráno 2. února jsme našli mrtvou fenečku Rozárku. Zřejmě srdíčko, byla to naše nejstarší psí dáma, cca 16 let. U nás byla 9 let. Včera ještě všechno v pohodě. Se srdičkem měla problémy už tehdy při příjmu.
Měj se Rózičko za duhovým mostem krásně heart

 

 

Narozena ca 2005

V depozitu od února 2012

Kříženka malého vzrůstu (voříšek), černá s bílou náprsenkou a světlými znaky.

Organizace Cibela v roce 2012 naléhavý případ, kdy v domě paní, která vážně onemocněla zůstalo přes 20 pejsků. Pejsci nevykazovali vážné zdravotní potíže ani podvýživu, ale byli velmi plašší, zvyklí pouze na svou paničku. Je jasné, že náhradní péče se hledala kde se dalo a tak se Rozárka dostala do Týna.

Původně byla plánovaná pozdější adopce po socializaci fenečky, ale u Rozárky byla zjištěna vážná zdravotní vada srdíčka. Tedy socializace musela probíhat trochu déle a pomaleji, s ohledem na zdravotní stav. Rozárka se bála všeho a všech, muselo se s ní skutečně pomaloučku, aby nebyla ve stresu a srdíčko vydrželo….a je jasné, že se Rozárka citově upnula na depozitní tetu Romanu a teta Romča i na Rozárku laugh…..a po roce bylo rozhodnuto.

Dnes nejstarší psí dáma v depozitu. Cizích lidí se dodnes bojí a věří jenom Romaně a jejímu manželovi.

Povaha – nenáročná, ze zdravotních důvodů méně aktivní, je jasné, že raději odpočívá a neúčastní se žádných psích vylomenin, s přibývajícím věkem se toto samozřejmě projevuje ještě více. Rozárka má ráda kočky, jejich přítomnost, ráda s nimi spí v pelíšku heart.

 

 

karl.jpg

 

KARLÍK

 

Od pondělí 18. ledna 2021 se rapidně zhoršil zdravotní stav všech tří kočičích sourozenců - Karlíka, Karličky i Kubíka. Byli u veterinářky, dostali ATB, vitamíny, léky na průjem. Do rána 20. ledna se jejich stav rapidně zhoršil, Karlík a Karlička skončili na kapačkách. Odpoledne je paní veterinářka musela uspat, i na kapačkách se neustále zhoršovali. Udělala testy na penleukopenii a ty byly pozitivní.

 

Ev. číslo 5/21, narozen cca 7/2020

Přijatý 9.1.2021

 

Trojici sourozenců jsme přijali od nálezkyně z obce Nuzice. Všechna tři koťata se k ní přidala během procházky a šla s ní až domů. Koťata jsou  vymazlená, dobře živená. Domníváme se, že je zde někdo úmyslně odložil.
Karlík je ze sourozenců největší. Je to mazel a velmi vděčný strávník. Stále si hlídá, aby měl plnou mističku. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.
(černobílý)

 

karl2.jpg

 

KARLIČKA

 

Od pondělí 18. ledna 2021 se rapidně zhoršil zdravotní stav všech tří kočičích sourozenců - Karlíka, Karličky i Kubíka. Byli u veterinářky, dostali ATB, vitamíny, léky na průjem. Do rána 20. ledna se jejich stav rapidně zhoršil, Karlík a Karlička skončili na kapačkách. Odpoledne je paní veterinářka musela uspat, i na kapačkách se neustále zhoršovali. Udělala testy na penleukopenii a ty byly pozitivní.

 

Ev.číslo 4/21, narozena cca 7/2020

Přijata  9.1.2021

v léčení

 

Trojici sourozenců jsme přijali od nálezkyně z obce Nuzice. Všechna tři koťata se k ní přidala během procházky a šla s ní až domů. Koťata jsou  vymazlená, dobře živená. Domníváme se, že je zde někdo úmyslně odložil.
Karlička je nejmenší ze sourozenců. Je velmi začervená, zatím léčíme průjem. Jinak se zdá být v pořádku. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
(Na fotce vlevo, bílomouratá)
 
 
20210102_144330.jpg
 
VENDELÍN
 
Ráno 4. ledna 2021 našla teta Vendelína mrtvého. Den předtím večer jedl, mazlil se... zřejmě došlo k selhání organismu, z jakého důvodu - těžko říct.... jeho záchrana přišla bohužel moc pozdě.....
 
 
Ev. číslo 1/21, narozen cca 2015 - 2017, přijatý 2.1.2021, kastrovaný
 
Kocourka jsme přijali z areálu letiště v  Bechyni, kde se náhle objevil a dožadoval se u zaměstnanců pozornosti a hlavně jídla. Při příjmu vážil pouhých 2,35 kg !! Dospělý kastrovaný kocour jeho velikosti by měl vážit nejméně o 2 kg více.
Vendelín je doslova kostřička potažena kůží. Je to velmi mazlivý a kontaktní kocourek, záchůdek používá vzorně. Je vděčný za teplý pelíšek a plnou mističku. 
 
 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz