Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ DOMOVY 2020

tom.jpg

TOM

Ev. číslo 49/19
Přijatý 19.10.2019, narozen cca březen 2019
 
V pondělí 25. května 2020 odjel do nového domova kocourek Tomík -nyní již Oskar. Bude bydlet ve Zlivi se stejně starou kočičí kamarádkou Rozárkou.
 
V depozitu je moc hodný, až zakřiknutý. Projevuje se jako samotář, je vhodný spíše jako kočičí jedináček, nanejvýš jako kamarád k jedné kočičce. Je mazlivý, přítulný, čistotný. V depozitu není moc šťastný, potřebuje co nejdříve najít svoji novou rodinu. Kastrovaný.
 
 
sisinka.jpg
SISINKA
 
 
Ev. číslo 7/20
Narozena cca říjen 2019, přijata 22.3.2020
 
V neděli 24. května 2020 odjela do nového domova. S novými majiteli a starším kočičím kamarádem bude bydlet v domku v obci Otín u Jindřichova Hradce. Ať se máš jjen dobře, holčičko!
 
Kočičku jsme přijali od nálezkyně z Haklových Dvorů. Sisinka se zde náhle objevila zhruba před třemi týdny, patrně ji zde někdo vysadil. Paní Jana jí chodila pravidelně krmit a snažila se jí najít alespoň dočasný domov. Kočička se zpočátku  bála, ale časem získala důvěru a nechala se od ní i pohladit. Jelikož se zatím nepodařilo domov najít, přijali jsme ji do našeho depozita.
Sisinka je velmi mazlivá a přítulná kočička. V depozitu se ihned zabydlela a sama si přišla pro pomazlení. Je naprosto čistotná. Zatím je 1x odčervená. Kastrovaná. Je vhodná především do bytu.
 

e3.jpg

EVÍK

Ev. číslo  8/20
V depozitu od 10. dubna.

V neděli 26. dubna 2020 vyrazila do nového domova kočička Evík.  Bude bydlet v bytě v Jindřichově Hradci se starší kočičí kamarádkou. 


Asi roční kočička se několik dní toulala Ústeckou ulicí v Táboře, kde mňoukala lidem za dveřmi. Jak místní zjistili, původní majitel kočičky zemřel a ona zůstala najednou bez domova. Ač si ji všichni z ulice oblíbili a poctivě ji krmili, nebylo pro ni venku bezpečno, a tak byla převezena do depozita.
Evík je mazlivá, upovídaná a hodně kontaktní kočička. A navíc fešanda - mourinka s nádherně zelenýma očima.
Další informace doplníme po kontrole na veterině.

eda2.jpg

EDA

Ev. číslo: 32/19

Narozen asi začátkem července 2019přijat 6. září 2019.

Edík se 23. dubna 2020 stal oficiálně kocourem Prahy. Jen na stěhování ještě čeká do konce nouzového stavu. Tak ať ti to čekání utíká, kloučku, a máš se už jen dobře!smiley

Eda byl spolu se svými sourozenci Dráčou, Eliškou a Máčkem nalezen v kukuřičném poli nedaleko Jindřichova Hradce. Hrozilo jim nebezpečí (bohužel především od lidí..), a tak se je nálezkyně, které jejich osud nebyl lhostejný, rozhodla odchytit.
Koťata jsou zdravá a hravá, když se trošku "otrkají", ráda se i pomazlí. Společně parádně lumpačí, proto by bylo ideální, kdyby do nového domova odešla ve dvojici. Eda je ze všech koťat vždycky u všeho první a jeho chuť k hraní a zkoumání je nezdolnáwinkAni chuť k jídlu jim nechybí a záchůdek používají vzorně. 
Koťata jsou zdravá, odčervená a očkovaná.
Kastrovaný.

om4.jpg

OMÍK

Ev.číslo: 3/20

Přijatý 17.2.2020

Narozen asi 2013

Dovolujeme si oznámit, že kocour Omík 18. dubna odjel do nového domova do Písku s mladým párem. Když zájemci přijeli, nechal se od nich v pohodě hladit a pak se předváděl, jak loví plyšáka winkMěj se krásně, kloučku!

V den příjmu měl na nose a očích ohromnou zaschlou krustu, měl tím zadělané obě nosní dírky (rýma, z očí teče doslova hnis), třicet minut mu byla tampóny pomalu odmáčená a pinzetou odstraňovaná páchnoucí krusta, která už hnila na kůži. Tkáň byla na hodně místech poškozená až do živa. Z nosíku vytažené „špunty“, tak se mu ulevilo trochu v dýchání.

Velmi hubený a silně nastydlý, pravděpodobně s parazity vnitřními i vnějšími, momentálně toto neřešíme, prioritně léčba silnými ATB injekčně denně – vet. nechce kombinovat s další léčbou parazitů, aby to kocour vůbec vše zvládnul. Má potíže s dýcháním, celkově hodně slabý, nutný klidový režim. Kotík bez průjmu a zvracení, pije, baštil by, ale moc mu to nejde – oteklý krk z nastydnutí, určitě bolestivé, zánět.

Neskutečný mazel a vděčníček. Je to fakt sušinka, jen tak posedává a polehává, ale přesto nastavuje hlavinku a už i předl . Nechá se pochovat a je strašně rád, když za ním na karanténu někdo přijde a je tam s ním. Docela dost povídá, teda spíš se o to snaží, moc to zatím nejde (zahlenění).

Aktualizace z 31. března 2020: Čtvrtý den je venku z karantény s ostatníma kočiskama – od první minuty v domě je s ostatníma bezproblémový – spíš se jich bál, když zjistil, že oni se taky bojí, vymezil si svůj prostor a akceptuje jejich prostor, pohoda, žádné bitky apod., neznačkuje, což je fajn a kéž to tak zůstane, záchůdek zcela bez problémů od první chvíle jak v karanténě, tak doma...

Povaha – jeho ZÁSADNÍM životním cílem je žrádlo – pořád, hodně a šmejdit. Je to děsná vtírka na mazlení a mňoukal, jak vidí člověka, hned běží k němu a zdraví a lísá se...., o kočičí holky nejeví absolutně žádný zájem, ani o kočičí hry, rád by lehce omrknul zahradu, ale ještě se neodvážil, okukuje kočičí dvířka, ale odvahu ještě nemá....časem si myslím, že se půjde ven podívat, ale určitě to nebude nic moc, protože teplo a pelíšek = to je ono a náležitě si to užívá.

Zdravotně:

  • 13.3, kastrace – bez problémů, vše proběhlo dobře. Při narkóze mu paní veterinářka vyčistila zuby (zubní kámen), bylo zjištěno, že mu chybí jeden špičák (vypadlý, vyražený starým úrazem ??– nevíme – staré a zhojené).
  • Omík měl alergickou reakci, ale nevíme přesně na co (krátce po kastaci)– osypal se po celém těle, radši jsem přestala dávat i kapsičky, mohlo to být i z léčby ATB nebo antiparazitika, ale nevíme, každopádně už se téměř zhojil, čistila sem obyčejným řepíkem na doporučení vet. a je to dobré.
  • Průjem konečně skončil (proto taky mohl konečně z karantény, zkusila jsem na doporučení podávat tvaroh, protože nic nezabíralo, tvaroh zabral, navíc ho Omík miluje.
  • Oči – stále občas slzí a obávám se, že to možná bude „chronik“ :(
  • Je to prostě starší kocour, kterej je celej „zrychtovanej“ a obnova bude nadlouho a možná nebude úplně 100%, ale hurá, že je to jak to je. Normálka funguje a je to prdka :D
  • Hodně, opravdu hodně přibral na váze a kožíšek se nám taky velice zjemnil...jen tak dál :) (dostal na veterině pochvalu !!! :)
Krásně pravidelná mouratá kresba na hřbetě, bříško a tlapky bílé, vousky bílé, oči žluté.

pagetka2.jpg

ŠPAGETKA

Ev. číslo 30/19

Přijata 13.8.2019, narozena cca červen 2019

Špagetka odjela 5. dubna 2020 do nového domova. Určitě se bude mít skvěle, bydlet bude v Táboře, bude mít kočičí kámošku a budou spolu jezdit na chalupu! Měj se krásně, holčičko!heart

Kočičí sourozence Štaflíka a Špagetku jsme přijali od nálezců z obce Kostelec nedaleko Týna nad Vltavou. Koťátka byla při příjmu velmi hubená a začervená. Více jak měsíc byla obě  koťátka v léčení, několikrát musela být odčervena, brala ATB na rýmu, léčili jsme i průjem. Po necelých dvou měsících od příjmu jsou již v pořádku a mohou odejít do nového domova.
Špagetka je klidná kočička, má ráda lidskou společnost, ráda se mazlí. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
 
 
jerry.jpg
 
JERRY
 
Ev. číslo 51/19
Narozen cca září 2019,
přijatý 1.11.2019.
 
Jerry 7. března 2020 vyrazil směr ČB za kočičí kamarádkou Sheilou - u nás Aničkou. Hodně štěstí, kluku!wink
 
Maličkého, sotva osmi nedělního kocourka, jsme přijali od městské policie v Týně. Kocourek byl nalezený v kontejneru v obci Všeteč nedaleko Týna nad Vltavou s dalšími třemi sourozenci. Jelikož je u nás již delší dobu stop stav, ujala se koťat dočasně rodina jednoho z městských policistů, která našla třem prckům nový domov. Zůstal jen Jerry a tak byl přijat k nám do depozita.
Jerry je veselé a milé kočičí mimino, baští sám, rád si hraje, vzorně chodí na záchůdek. Adopce bude možná po dalším odčervení a následném očkování. Kastrace v dospělosti je podmínkou adopce.
Nachází se v Týně nad Vltavou.
 

 

mata-2020.jpg

MATĚJ

Ev. číslo 6/20, narozen cca duben 2019

Přijatý 15.2.2020

5.3.2020 odjel s velmi milými mladými lidmi do domku do Dolního Bousova nedaleko Mladé Boleslavi, kde nahradí ztraceného kocourkaheart

Mazlivého kocourka Matěje jsme přijali od MěP v Týně nad Vltavou. Kocourek pobíhal bezprizorně po sídlišti Hlinky v Týně. Jelikož se dosud nepřihlásil majitel, nabízíme kocourka k adopci. Matěj je nesmírně kontaktní a mazlivý kocour.  Miluje vodu, nesmí propásnout žádné napouštění vany. Je čistotný, odčervený.
 

 

img_20191016_134121.jpg

MÁČEK

Ev. číslo: 34/19

Narozen asi začátkem července 2019přijat 6. září 2019.

Máček odjel do nového domova do Prahy 24. února 2020. Měj se krásně, hošíku!heart

Máček byla spolu se svými sourozenci Dráčou, Eliškou a Edou nalezen v kukuřičném poli nedaleko Jindřichova Hradce. Hrozilo jim nebezpečí (bohužel především od lidí..), a tak se je nálezkyně, které jejich osud nebyl lhostejný, rozhodla odchytit.
Koťata jsou zdravá a hravá, když se trošku "otrkají", ráda se i pomazlí - speciálně Máček se rád nechá podrbat, ovšem to neznamená, že v lovu plyšmyši nějak zaostává! Společně parádně lumpačí, proto by bylo ideální, kdyby do nového domova odešla ve dvojici. Chuť k jídlu jim nechybí a záchůdek používají vzorně. 
Koťata jsou zdravá, odčervená a očkovaná.
Kastrovaný.


 

 

an.jpg

ANEŽKA

Ev. číslo: 13/19

Narozena cca koncem dubna 2019

Přijata 17.června 2019

Anežka odjela do nového domova v neděli 23. února 2020 a bydlet bude v Bechyni.
Ať se ti daří, holčičko!heart

A jak to s Anežkou bylo?
Čtyři koťátka odložil nezodpovědný majitel v kýblu do cizí zahrady v obci Hosty u Týna nad Vltavou. Majitelé zahrady mají však psy, kteří nejsou na kočky zvyklí, a tak se koťátek nemohli ujmout. Pro dvě však našli ihned nové majitele a dvě holčičky putovaly k nám do depozita. Zpočátku obě kočiny při jakémkoliv kontaktu syčely, ale pak pochopily, že hlazení a chování je docela prima. Anežka je takové malé zlobilo, ráda si hraje, lumpačí na škrabadle. Potřebuje ještě více domazlit. Je odčervená, odblešená.  Záchůdek používá vzorně. Její sestřička Andulka odešla 28.června 2019 do nového domova, tak nenechte Anežku dlouho čekatwink
 
Když přišla Anežka do depozitu, utíkala do prvního úkrytu, který jí byl na očích. První noc se přesunula pod gauč, odkud nevylezla následující dva týdny, maximálně na kočičí záchodek. Jídlo jí teta musela podstrkávat až pod nos. Kontakt s člověkem pro ni neexistoval. Při přiblížení vždy začala syčet a utekla pryč. Nyní z ní ovšem vyrostlo pěkné zlobidlo. Ráda si hraje, hlavně zlobí kočičí kamarádky, které by nejradši odpočívaly někde o samotě, proto by bylo nejlepší, kdyby k sobě měla nějakého kočičího parťáka. Navzdory obtížnému začátku se pěkně vymazlila, nyní si i sama přijde pro pohlazení a při krmení se musí dávat pozor, aby jí člověk nezašlápnul, protože se začne proplétat mezi nohama jak při slalomu. Anežka je tedy správňácké kotě jak má být. I přesto by ještě potřebovala domazlit.

bohunka2.jpg

BOHUNKA 2018

Evidenční číslo:16/18

Narozena cca 2015

Do nového domova do obce Nuzov u Pasek odjela 22. února 2020 dosud stále plachá Bohunka. Majitelka si vybrala ještě kočičku Mourinku (viz info níže), které ještě nebyla v nabídce. Kočičky budou bydlet ve stavení s uzavřeným dvorem, kde mají ideální podmínky pro venkovní kočičí život. Společnost jim bude dělat kocourek Tygřík, který podle prvních zpráv od majitelky, přišel hned nové kamarádky přivítat. Hodně štěstí, holčičky!

A jak to bylo s Bohunkou než našla domov?

V depozitu od: 25.5.2018

Zdravotní stav při příjmu: Podchlazená, vyděšená, velký stres, vyhladovělá, zanedbaná.

Příběh: Bohunka byla nalezena v areálu MŠ na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. Za velmi silné bouřky, ve večerních hodinách ležela pod keřem a svým tělem chránila před proudy vody čtyři čerstvě narozená koťata. Sama se celá chvěla strachem i zimou, byla úplně promáčená chudáček.

Povaha: Nevíme, co Bohunka musela všechno ošklivého zažít, ale je stále velmi plachá a nekontaktní. Jako matka se však o svá koťata starala naprosto vzorně.

Vzhled: Moc hezky stavěná mourinka s bílou pusinkou J a krásnýma, velkýma očima. Už po pár týdnech pořádného jídla má skutečně velmi kvalitní srst. Předpokládáme, že až se fyzicky ještě více zotaví, bude mít časem srst mimořádně krásnou a hustou.

 

20200206_211158.jpg

MOURINKA

Ev. číslo 5/20

Narozena cca 5/2019

Přijata 27.8.2019 -  kastrovaná

Tři odrostlá mouratá koťata jsme přijali z Čihovic u Týna nad Vltavou. Koťata zde zřejmě odložil nezodpovědný majitel. Sestřička Jasmínka už nový domov našla, bráška Colombo na nový domov ještě čeká.

Všechna byla odčervena, odblešena, několikrát jsme také museli přeléčit kočičí rýmu. Kastrovaná.

 
davidek.jpg
 
DAVÍDEK
 
Ev. číslo 1/20
Narozen cca záři 2019, přijatý 22.10.2019.
 
Na malého plachého kocourka jsme byli upozorněni obyvateli Budějovické ulice v Týně nad Vltavou. Koťátko žalostně mňoukalo pod zaparkovanými auty, při snaze ho odchytit však bleskově zalézalo do motorů aut. První pokus o odchyt se nepodařil, druhý den však byl  kocourek vyhládlý natolik, že se již nechal odchytit. Více jak dva měsíce se vyhýbal jakémukoliv kontaktu, při snaze ho pohladit nebo se k němu přiblížit, prchal do úkrytu. Časem však přišel na to, že mu nikdo nechce ublížit a že hlazení a mazlení je celkem příjemné a najednou se z něho vyklubal kontaktní a mazlivý kocourek.
 
9.2.2020 odjel do nového domova do Husince, kde bude bydlet v domku se zahrádkou
Podle prvních zpráv od nových majitelů  probíhá zabydlování dobře a Davídek dostal jméno Alfíksmiley

pep.jpg

PEPÍNO

Ev. číslo 60/19

Narozen cca 5/2019, přijata 28.11.2019

Kocourek Pepíno 3. února 2020 odjel do nového domova do Borotína u Tábora, kde bude mít kočičího i psího kamaráda.

Kocourka jsme přijali od MěP v Týně. Dva dny se zdržoval u Autoservisu Novotný v Týně a mňoukáním se dožadoval jídla a společnosti. Domníváme se, že ho zde někdo zřejmě vyhodil z auta. Pepíno je veliký mazel, rád se chová, je to celkově klidnější kocourek, vhodný především do bytu. S ostatními kočkami i menšími pejsky vychází dobře. Je čistotný, 2x odčervený.

snehurka.jpg

SNĚHURKA

Ev. číslo 64/19
Narozena cca 9/2018, přijata 18.12.2019
 
Sněhurka odjela do nového domova v sobotu 25. ledna 2020. Bydlet bude v Bechyni v bytě s kočičí kamarádkou Vločkou, která byla adoptována  v dubnu 2017 také z našeho depozita. Mějte se spolu krásně, holkyangel!
 
Sněhurku jsme přijali od nálezců ze sídliště Na Libuši v Bechyni. Zdržovala se několik dní pod auty a mňoukáním se dožadovala jídla a tepla. Sněhurka je kontaktní kočička, má velmi ráda lidskou společnost, s ostatními kočkami vychází také dobře. Je čistotná. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bytovou kočičku. Kastrovaná.

 

beda.jpg

 

BÉĎA

Ev. číslo: 42/19

Béďa odjel do nového domova v sobotu 25. ledna 2020. Bydlí teď v Drhovicích u Tábora s dvěmi slečnami a za kamarádku tu má dvou letou kočičku také z útulku a pejska. A bude moct chodit i ven na zahrádku. Co víc si přát! Hodně štěstí, Béďo!heart

A jak to bylo než se kocourkovi poštěstilo?

Koťata nalezena 4. září 2019 v papírové krabici v kontajneru v obci Chrášťany. Jeden prcek musel být bohužel uspán (zhnisaná nožka a infekce...).Ostatní tři jsou v péči naší Verči, které se povedlo nahradit jim maminku a statečně je vypiplalawink

Béďa je hodně papací, je první u mističky a brání si jí před ostatními hlasitým vrčením a odstrkováním konkurence tlapkou. Je z celé trojky největší a nejtěžší, to ale neznamená, že by to byl nějaký Otesánek. První zkouší nové hračky a vydrží si s nimi i nejdéle hrát. Zkrátka, když něco dělá, dělá to pořádně. Tak je to i s mazlením. Rád vyleze na rameno a hraje si s vlasy. Používání záchodku je od malinka samozřejmostí.

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz