Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ DOMOVY 2020

pagetka2.jpg

ŠPAGETKA

Ev. číslo 30/19

Přijata 13.8.2019, narozena cca červen 2019

Špagetka odjela 5. dubna 2020 do nového domova. Určitě se bude mít skvěle, bydlet bude v Táboře, bude mít kočičí kámošku a budou spolu jezdit na chalupu! Měj se krásně, holčičko!heart

Kočičí sourozence Štaflíka a Špagetku jsme přijali od nálezců z obce Kostelec nedaleko Týna nad Vltavou. Koťátka byla při příjmu velmi hubená a začervená. Více jak měsíc byla obě  koťátka v léčení, několikrát musela být odčervena, brala ATB na rýmu, léčili jsme i průjem. Po necelých dvou měsících od příjmu jsou již v pořádku a mohou odejít do nového domova.
Špagetka je klidná kočička, má ráda lidskou společnost, ráda se mazlí. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
 
 
jerry.jpg
 
JERRY
 
Ev. číslo 51/19
Narozen cca září 2019,
přijatý 1.11.2019.
 
Jerry 7. března 2020 vyrazil směr ČB za kočičí kamarádkou Sheilou - u nás Aničkou. Hodně štěstí, kluku!wink
 
Maličkého, sotva osmi nedělního kocourka, jsme přijali od městské policie v Týně. Kocourek byl nalezený v kontejneru v obci Všeteč nedaleko Týna nad Vltavou s dalšími třemi sourozenci. Jelikož je u nás již delší dobu stop stav, ujala se koťat dočasně rodina jednoho z městských policistů, která našla třem prckům nový domov. Zůstal jen Jerry a tak byl přijat k nám do depozita.
Jerry je veselé a milé kočičí mimino, baští sám, rád si hraje, vzorně chodí na záchůdek. Adopce bude možná po dalším odčervení a následném očkování. Kastrace v dospělosti je podmínkou adopce.
Nachází se v Týně nad Vltavou.
 

 

mata-2020.jpg

MATĚJ

Ev. číslo 6/20, narozen cca duben 2019

Přijatý 15.2.2020

5.3.2020 odjel s velmi milými mladými lidmi do domku do Dolního Bousova nedaleko Mladé Boleslavi, kde nahradí ztraceného kocourkaheart

Mazlivého kocourka Matěje jsme přijali od MěP v Týně nad Vltavou. Kocourek pobíhal bezprizorně po sídlišti Hlinky v Týně. Jelikož se dosud nepřihlásil majitel, nabízíme kocourka k adopci. Matěj je nesmírně kontaktní a mazlivý kocour.  Miluje vodu, nesmí propásnout žádné napouštění vany. Je čistotný, odčervený.
 

 

img_20191016_134121.jpg

MÁČEK

Ev. číslo: 34/19

Narozen asi začátkem července 2019přijat 6. září 2019.

Máček odjel do nového domova do Prahy 24. února 2020. Měj se krásně, hošíku!heart

Máček byla spolu se svými sourozenci Dráčou, Eliškou a Edou nalezen v kukuřičném poli nedaleko Jindřichova Hradce. Hrozilo jim nebezpečí (bohužel především od lidí..), a tak se je nálezkyně, které jejich osud nebyl lhostejný, rozhodla odchytit.
Koťata jsou zdravá a hravá, když se trošku "otrkají", ráda se i pomazlí - speciálně Máček se rád nechá podrbat, ovšem to neznamená, že v lovu plyšmyši nějak zaostává! Společně parádně lumpačí, proto by bylo ideální, kdyby do nového domova odešla ve dvojici. Chuť k jídlu jim nechybí a záchůdek používají vzorně. 
Koťata jsou zdravá, odčervená a očkovaná.
Kastrovaný.


 

 

an.jpg

ANEŽKA

Ev. číslo: 13/19

Narozena cca koncem dubna 2019

Přijata 17.června 2019

Anežka odjela do nového domova v neděli 23. února 2020 a bydlet bude v Bechyni.
Ať se ti daří, holčičko!heart

A jak to s Anežkou bylo?
Čtyři koťátka odložil nezodpovědný majitel v kýblu do cizí zahrady v obci Hosty u Týna nad Vltavou. Majitelé zahrady mají však psy, kteří nejsou na kočky zvyklí, a tak se koťátek nemohli ujmout. Pro dvě však našli ihned nové majitele a dvě holčičky putovaly k nám do depozita. Zpočátku obě kočiny při jakémkoliv kontaktu syčely, ale pak pochopily, že hlazení a chování je docela prima. Anežka je takové malé zlobilo, ráda si hraje, lumpačí na škrabadle. Potřebuje ještě více domazlit. Je odčervená, odblešená.  Záchůdek používá vzorně. Její sestřička Andulka odešla 28.června 2019 do nového domova, tak nenechte Anežku dlouho čekatwink
 
Když přišla Anežka do depozitu, utíkala do prvního úkrytu, který jí byl na očích. První noc se přesunula pod gauč, odkud nevylezla následující dva týdny, maximálně na kočičí záchodek. Jídlo jí teta musela podstrkávat až pod nos. Kontakt s člověkem pro ni neexistoval. Při přiblížení vždy začala syčet a utekla pryč. Nyní z ní ovšem vyrostlo pěkné zlobidlo. Ráda si hraje, hlavně zlobí kočičí kamarádky, které by nejradši odpočívaly někde o samotě, proto by bylo nejlepší, kdyby k sobě měla nějakého kočičího parťáka. Navzdory obtížnému začátku se pěkně vymazlila, nyní si i sama přijde pro pohlazení a při krmení se musí dávat pozor, aby jí člověk nezašlápnul, protože se začne proplétat mezi nohama jak při slalomu. Anežka je tedy správňácké kotě jak má být. I přesto by ještě potřebovala domazlit.

bohunka2.jpg

BOHUNKA 2018

Evidenční číslo:16/18

Narozena cca 2015

Do nového domova do obce Nuzov u Pasek odjela 22. února 2020 dosud stále plachá Bohunka. Majitelka si vybrala ještě kočičku Mourinku (viz info níže), které ještě nebyla v nabídce. Kočičky budou bydlet ve stavení s uzavřeným dvorem, kde mají ideální podmínky pro venkovní kočičí život. Společnost jim bude dělat kocourek Tygřík, který podle prvních zpráv od majitelky, přišel hned nové kamarádky přivítat. Hodně štěstí, holčičky!

A jak to bylo s Bohunkou než našla domov?

V depozitu od: 25.5.2018

Zdravotní stav při příjmu: Podchlazená, vyděšená, velký stres, vyhladovělá, zanedbaná.

Příběh: Bohunka byla nalezena v areálu MŠ na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. Za velmi silné bouřky, ve večerních hodinách ležela pod keřem a svým tělem chránila před proudy vody čtyři čerstvě narozená koťata. Sama se celá chvěla strachem i zimou, byla úplně promáčená chudáček.

Povaha: Nevíme, co Bohunka musela všechno ošklivého zažít, ale je stále velmi plachá a nekontaktní. Jako matka se však o svá koťata starala naprosto vzorně.

Vzhled: Moc hezky stavěná mourinka s bílou pusinkou J a krásnýma, velkýma očima. Už po pár týdnech pořádného jídla má skutečně velmi kvalitní srst. Předpokládáme, že až se fyzicky ještě více zotaví, bude mít časem srst mimořádně krásnou a hustou.

 

20200206_211158.jpg

MOURINKA

Ev. číslo 5/20

Narozena cca 5/2019

Přijata 27.8.2019 -  kastrovaná

Tři odrostlá mouratá koťata jsme přijali z Čihovic u Týna nad Vltavou. Koťata zde zřejmě odložil nezodpovědný majitel. Sestřička Jasmínka už nový domov našla, bráška Colombo na nový domov ještě čeká.

Všechna byla odčervena, odblešena, několikrát jsme také museli přeléčit kočičí rýmu. Kastrovaná.

 
davidek.jpg
 
DAVÍDEK
 
Ev. číslo 1/20
Narozen cca záři 2019, přijatý 22.10.2019.
 
Na malého plachého kocourka jsme byli upozorněni obyvateli Budějovické ulice v Týně nad Vltavou. Koťátko žalostně mňoukalo pod zaparkovanými auty, při snaze ho odchytit však bleskově zalézalo do motorů aut. První pokus o odchyt se nepodařil, druhý den však byl  kocourek vyhládlý natolik, že se již nechal odchytit. Více jak dva měsíce se vyhýbal jakémukoliv kontaktu, při snaze ho pohladit nebo se k němu přiblížit, prchal do úkrytu. Časem však přišel na to, že mu nikdo nechce ublížit a že hlazení a mazlení je celkem příjemné a najednou se z něho vyklubal kontaktní a mazlivý kocourek.
 
9.2.2020 odjel do nového domova do Husince, kde bude bydlet v domku se zahrádkou
Podle prvních zpráv od nových majitelů  probíhá zabydlování dobře a Davídek dostal jméno Alfíksmiley

pep.jpg

PEPÍNO

Ev. číslo 60/19

Narozen cca 5/2019, přijata 28.11.2019

Kocourek Pepíno 3. února 2020 odjel do nového domova do Borotína u Tábora, kde bude mít kočičího i psího kamaráda.

Kocourka jsme přijali od MěP v Týně. Dva dny se zdržoval u Autoservisu Novotný v Týně a mňoukáním se dožadoval jídla a společnosti. Domníváme se, že ho zde někdo zřejmě vyhodil z auta. Pepíno je veliký mazel, rád se chová, je to celkově klidnější kocourek, vhodný především do bytu. S ostatními kočkami i menšími pejsky vychází dobře. Je čistotný, 2x odčervený.

snehurka.jpg

SNĚHURKA

Ev. číslo 64/19
Narozena cca 9/2018, přijata 18.12.2019
 
Sněhurka odjela do nového domova v sobotu 25. ledna 2020. Bydlet bude v Bechyni v bytě s kočičí kamarádkou Vločkou, která byla adoptována  v dubnu 2017 také z našeho depozita. Mějte se spolu krásně, holkyangel!
 
Sněhurku jsme přijali od nálezců ze sídliště Na Libuši v Bechyni. Zdržovala se několik dní pod auty a mňoukáním se dožadovala jídla a tepla. Sněhurka je kontaktní kočička, má velmi ráda lidskou společnost, s ostatními kočkami vychází také dobře. Je čistotná. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bytovou kočičku. Kastrovaná.

 

beda.jpg

 

BÉĎA

Ev. číslo: 42/19

Béďa odjel do nového domova v sobotu 25. ledna 2020. Bydlí teď v Drhovicích u Tábora s dvěmi slečnami a za kamarádku tu má dvou letou kočičku také z útulku a pejska. A bude moct chodit i ven na zahrádku. Co víc si přát! Hodně štěstí, Béďo!heart

A jak to bylo než se kocourkovi poštěstilo?

Koťata nalezena 4. září 2019 v papírové krabici v kontajneru v obci Chrášťany. Jeden prcek musel být bohužel uspán (zhnisaná nožka a infekce...).Ostatní tři jsou v péči naší Verči, které se povedlo nahradit jim maminku a statečně je vypiplalawink

Béďa je hodně papací, je první u mističky a brání si jí před ostatními hlasitým vrčením a odstrkováním konkurence tlapkou. Je z celé trojky největší a nejtěžší, to ale neznamená, že by to byl nějaký Otesánek. První zkouší nové hračky a vydrží si s nimi i nejdéle hrát. Zkrátka, když něco dělá, dělá to pořádně. Tak je to i s mazlením. Rád vyleze na rameno a hraje si s vlasy. Používání záchodku je od malinka samozřejmostí.

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz