Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ DOMOVY 2021

 

20210206_104934.jpg

 
BERTÍK
 
Ev. číslo 8/21, přijatý 27.1.2021
Narozen cca červenec 2020
 
Než stačila depozitní teta všechno o Bertíkovi napsat, odjel do nového domova..
Bertík tedy zůstává v Týně a v novém domově na něho čeká devítiměsíční kočičí kamarádka.
 
Kocourek pochází z lokality, kde se kastrace koček a případné zranění nijak moc neřeší. To platí i o Bertíkovi. Nikdo neví, kde a za jakých okolností přišel ke zlomenině spodní části pravé zadní nožky. Majitelé zranění nijak neřešili, buď kocourek přežije nebo ne...Kocourek  vše zvládl, ale zůstal mu trvalý handicap v podobě ne zcela funkční zadní nohy. A jelikož žil s tímto zraněním pouze venku, byl to impulz k okamžitému přijetí  do našeho depozita.
Ihned jsme jeli na veterinu, abychom zde probrali všechny možnosti další léčby či případné amputace. Ta se však v jeho případě nejeví jako nutná, jelikož část nohy od kolena výše je "živá" a kocourek jí používá i jako berličku.
Bertík je mazlivý, kontaktní a hlavně vděčný kocourek. S ostatními kočkami vychází dobře. Přesto, že dosud žil pouze venku, záchůdek používá na jedničku. Je vhodný pouze do bytu.
 
 

 

stelinka.jpg

 

STELINKA

 

5. února 2021 odjela do nového domova Stelinka. Bude bydlet se svojí majitelkou v bytě v Kamenném Újezdu.

 

Ev. číslo 53/20

Narozena: cca 2015

V depozitu od: 5.října 2020

 

Stelinku jsme přijali z nevhodného prostředí, kde pouze rodila několikrát do roka koťata. Ta byla vždy různým způsobem majitelem zprovoděna ze světa.

 

4. listopadu 2020 byla Stelinka na kastraci. Depozitní teta si myslela, že má problémy se zoubky, strašně při jídle skřípala, problém byl ale jinde - v děloze měla spousta myomů, které jí tam zřejmě tlačily a způsobovaly další problémy. V narkóze jí veterinářka zoubky prohlédla, má je naprosto v pořádku, odebrala jí krev a ta je také v pohodě. 

 

Stelinka je velmi milá, nenáročná a klidná kočička. Je čistotná. S ostatními kočkami vychází dobře, zvyká si i na menší pejsky.  Hledáme pro ni klidný domov nejlépe v bytě.

 

 

ku2.jpg

 

KUBÍK

 

Kuba odjel 28. ledna 2021 do nového domova bydlet bude v Českých Velenicích ❤️ Láska na první pohled a Kuba jako mazlivka dal svou náklonost najevo. Hodně štěstí přejeme!
 
 

Ev. číslo 6/21, narozen cca 7/2020

Přijatý 9.1.2021

 

Trojici sourozenců jsme přijali od nálezkyně z obce Nuzice. Všechna tři koťata se k ní přidala během procházky a šla s ní až domů. Koťata jsou  vymazlená, dobře živená. Domníváme se, že je zde někdo úmyslně odložil. 

Kubíček je obrovský mazel a závislák. Chce se stále chovat , ležet na klíně nebo být alespoň v přítomnosti člověka. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

 

 

g.jpg

 

GULIVER

 

 

Do nového domova odjeli Guliver a Emilka 24. ledna 2021. Budou bydlet v ČB v bytě se starším psím kamarádem.

 

Ev. číslo 58/20 , narozen cca 2018

Přijatý 7.11.2020 , kastrovaný

 

Kocourek se 20. listopadu 2020 vrátil z rodinných důvodů z adopce.

 

Gulivera jsme přijali od městské policie v Týně nad Vltavou. Kocourka našla původně slečna před vchodem do čp 725 na sídlišti Hlinky. Snažila se najít majitele, bohužel se ke kocourkovi nikdo nehlásil, zavolala tedy MěP a kocourek se dostál k nám.
Guliver je nádherný velký kocour, dosud dobře živený, kontaktní, zvyklý na ostatní kočky. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

 

em.jpg

 

EMILKA

 

 

Do nového domova odjeli Emilka a Guliver 24. ledna 2021. Budou bydlet v ČB v bytě se starším psím kamarádem.

 

Ev. číslo 2/21, přijata 6.1.2021

narozena cca 6-7/2020

 

Černou mazlivou kočičku jsme přijali od nálezkyně z chatové oblasti nedaleko Bechyně. Emilka se zde náhle objevila během října a od té doby zde  každý den čekala na pravidelnou baštu a pohlazení od své zachránkyně. Každodenní dojíždění za kočičkou bylo však pro starší pani náročné a proto jsme Emilku přijali do depozita.
Emilka je velmi přítulná, nekonfliktní kočička. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
Kastrovaná.
 

 

hubk2.jpg

 

HUBÍK

 

V pondělí 18. ledna 2021 odjel Hubík s mladými majiteli do Tábora, kde bude bydlet v bytě se psí kámoškou.

 

Ev. číslo 63/20, narozen 7.7.2020

Přijatý 8.7.2020

 

Hubík je jedno z koťátek Valinky, která k nám byla přijata začátkem červencem společně s pěti čerstvě narozenými koťaty. Tři koťátka bohužel postupně uhynula, Hubík a jeho ségra Mia jsou v pořádku a mohou již odjet do nového domova.
Hubík je o něco málo klidnější než jeho akční ségra. Není tak průbojný, ale rád se nechá strhnout k nějaké té lumpárně. Je čistotný, odčervený.

 

vala.jpg

 

VALINKA

 

V neděli 17. ledna 2021 odjela do nového domova Valinka. Zůstává v Týně, bydlet bude  mladou rodinou a dalšími zvířecími kamarády v domku se zahrádkou.

 


Ev. číslo: 27/20

Narozena: cca 2018

V depozitu od: 8. června 2020


Kočičku jsme přijali z rekreačního střediska Avia, které se nachází v lese mezi obcemi Varvažov a Ostrovec u Písku a ve kterém přes prázdniny probíhá dětský letní tábor. Kočička se sem přitoulala a 7. července 2020 porodila pět koťátek. Tři kotíci jsou v pořádku, dva bohužel svůj boj prohráli...
Valinka je velmi přítulná kočina, o miminka se stará vzorně. Je čistotná. K adopci bude volná po odchování koťat a následné kastraci. Zdravotní stav je uspokojivý. Očkovaná.

 

Aktualizace k 7.1.2021: Valča přibrala, je bez zdravotních obtíží a vyhlíží nový domov.

 

mia2.jpg

 

 MIA

 

Miuška odjela do dového domova 14. ledna 2021. Bydlet bude s novou paničkou a kočičím kamarádem v bytě v Českých Budějovicích.

 

Ev. číslo 62/20, narozena 7.7.2020

Přijata 8.7.2020

 

Mia je jedno z koťátek Valinky, která k nám byla přijata začátkem červencem společně s pěti čerstvě narozenými koťaty. Tři koťátka bohužel postupně uhynula, Mia a její bráška Hubík jsou v pořádku a mohou již odjet do nového domova.
Mia je přesná kopie svojí kočičí mamky. Ze všech koťat byla již od narození největší a nejakčnější. To jí také zůstalo, stále musí něco prozkoumávat a objevovat. Záchůdek  používá vzorně.
Očkovaná.

 

am.jpg

 

AMÁLKA

 

Amálka odjela do nového domova 14. ledna 2021. Bude bydlet v domku v obci Krakovčice u Týna nad Vltavou jako kočičí jedináček.

 

Ev. číslo 3/21, narozena cca 9/2020

Přijata 5.12.2020

 

Tříbarevnou kočičku jsme přijali společně s dalšími třemi sourozenci z chatové oblasti nedaleko Chýnova. Zdravotní stav ostatních koťátek není zatím moc dobrý, budeme je postupně doplňovat.
Amálka je velmi křehká, citllivá a velmi neprůbojná kočička.  Je čistotná, v jídle nenáročná. Vhodná především do bytu.

 

j1.jpg

 

JAROUŠEK

 

 

Do nového domova odjel 10. ledna 2021,

bude bydlet v bytě v Týně nad Vltavou jako kočičí jedináček.

 

 

Ev. číslo: 11/20

Narozen: cca 2017

V depozitu od: 23. května 2020

 


Jaroušek zatím neměl ve svém kočičím životě moc štěstí. Žil se svou majitelkou - alkoholičkou v bytě ve Velešíně. Někdy měl jídla dostatek, jindy pocítil i hlad.... záleželo to na tom, jakým životním obdobím jeho majitelka zrovna procházela. Zřejmě převládala ta špatná období a tak se rozhodla ukončit svůj život sebevraždou..... Kocourek zůstal několik dní v bytě sám a byl ze všeho tak zmatený a vystrašený, že jej museli zachraňovat hasiči ze stoupačky, kam se schoval. Na několik dní našel azyl u hodné sousedky a protože rodina majitelky o něj neprojevila zájem, tak se Jaroušek ocitl u nás v depozitu.
Je to velmi citlivý a zatím také plachý kocourek. Potřebuje dostatek času a hlavně trpělivosti ze strany nového majitele. Zatím žil pouze v bytě, proto jej doporučujeme opět pouze do bytu. Kastrovaný.

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz