Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ DOMOVY 2021

 

masli.jpg

 

MAŠLIČKA

 

Ev. číslo: 16/21

 

 

Mašlička byla 8. června vrácena do lokality. Vykastrovaná a teď už i šťastná.

 

5. května dopoledne Mašlička přivedla na svět šest prcků. Mašlička je stále plachá a my věříme, že se ujme role mamky na výbornou a teta nebude muset krmit deset pískacích myšek.

Z Mašličky se stala vzorná mamina a na kotíkách je to znát.

Zprávy o kotících od Mašličky z 3. června: Tři koťátka bohužel odešla za duhový most. Mašlička už od nich utíká, takže jakmile začnou trochu sami baštit, dáme Mašličku vykastrovat a vrátíme ji zpátky ven... Je moc velká plašanka.

 

 

majda2.jpg

 

MAJDA

 

 

Ev. číslo 27/21

V depozitu od: 27.5.2021

Narozena cca 2019 

 kastrovaná, čipovaná

 

 

V pondělí 7. června 2021 odjela Majda do nového domova do obce Hartmanice. Bude bydlet v domku se zahrádkou a za kamaráda bude mít téměř stejně starého kocourka.

 

 

Kočička byla nalezena v Erbenově ulici v Písku. Nálezce ji předal městské policii a odtud putovala do našeho depozita. Původní  majitelé se dosud nepřihlásili a tak hledáme pro Majdu nový domov.

Majda je kontaktní a velmi přátelská kočina. Je čistotná. Nejvhodnější by pro ni byl domov v domku se zahrádkou.

 

 
 
mia.jpg
 
 
MIA
 
 
 
 
Ev. číslo: 28/21
 
V depozitu od: 29. května 2021
 
 
 
Mia  byla 6. června 2021 adoptovana a půjde do Vodňan za Minie. Bude mít společnost i malého pejska a další kočičí kamarády.
 
 
 
Kočičku Miu bohužel její rodina se stěhuje do nového bytu, kde je zákaz všech mazlíčků, tak našla útočiště u nás v Kolodějích. Je to mladá nekastrovana kočička. Miu čeká kastrace a poté nový domov.
 
 

 

drobek3.jpg

 

DROBEK

 

 

Ev. číslo 19/21

Narozen cca 2014 - 2015

V depozitu od: 5. května 2021

 

22. května 2021 odjel Drobek do nového domova. laughBude jedináčkem a stal se z něj pražák. Hodně štěstí a kdo ví, třeba o Drobkovi ještě uslyšíme...

 

Hnědého britského kocourka jsme přijali od Městské policie
z Písku. Kocourek byl nalezen v ulici Hradišťská. Původní majitel se dosud nepřihlásil.
 
Drobek je naprostý pohodář. Klidný, mazlivý, nekonfliktní. Vhodný do bytu.
 
Kastrovaný, čipovaný.
 
 

 

 

kubek_4_2021_4.jpg

 

KUBÍK

 

Ev. číslo 6/21, narozen cca 7/2020

Přijatý 9.1.2021

 

10. května 2021 odfrčel do nového domova Kubík. Bude bydlet v obci Třebelice zatím jako kočičí jedináček.

 

Trojici sourozenců jsme přijali od nálezkyně z obce Nuzice. Všechna tři koťata se k ní přidala během procházky a šla s ní až domů. Koťata jsou  vymazlená, dobře živená. Domníváme se, že je zde někdo úmyslně odložil. 

Kubíček je obrovský mazel a závislák. Chce se stále chovat , ležet na klíně nebo být alespoň v přítomnosti člověka. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

 

Kuba odjel 28. ledna 2021 do nového domova bydlet bude v Českých Velenicích. Láska na první pohled a Kuba jako mazlivka dal svou náklonost najevo. Bohužel se Kubík z adopce 11. dubna 2021 vrátil.. Majitelka bytu začala dělat slečně, která si Kubíka adoptovala, zle - buď kocour nebo vystěhování.

 

picollo2.jpg

 

PICOLLO

 

Ev. číslo 17/21, přijatý 24.4.2021

Narozen 3/2020, kastrovaný

 

2. května 2021 odjel s novými majiteli do domku v obci Předotice za starším kočičím kamarádem.

 

Bíločerného kocourka jsme přijali od majitelů z Českých Budějovic, kteří se ho minulosti ujali, bohužel jejich starší kočička příchod nového parťáka  psychicky nedávala a tak jsme začali Picollovi hledat nový domov. 
Picollo je úžasný mazel, který vyhledává chování, drbání a celkově lidskou společnost. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.
 
 
 
 
20210410_144708.jpg
 
 
ŽOFINKA
 
25. dubna 2021 odešla do nového domova. Zůstává v Týně u starší majitelky, u které byla před pár dny Bobinka. Ta se vrátila
z důvodu, že nezvládala stres ze změny prostředí. Žofinka si novou paničku hned omotala kolem prstu a zdá, že jsou obě dvě naprosto spokojené.
 
 
Ev. číslo 15/21
narozena cca 2014- 2016, přijata 9.4.2021, čipovaná
 
 
 
Kočičku jsme přijali 9.4.2021 od Městské policie z Písku. Žofinka byla nalezena v pozdních nočních hodinách v Budějovické ulici v Písku. Majitel se dosud nepřihlásil.
Žofinka je klidná a pohodová kočina. Je čistotná. Vhodná především do bytu.
 

 

medu.jpg

 

konek.jpg

 

MEDUNKA A KOČÍNEK

 

 

10. dubna 2021 odešli společně do nového domova Kočínek a Medunka. (Jsou to velcí kamarádi a bylo by smutné je rozdělit.. Bydlet budou s bezva mladou rodinou v domečku se zahradou v Litvínovicích.
14.dubna přišly zprávy z nového domova, všichni jsou v pohoděheart
 

 

MEDUNKA

Ev. číslo: 37/20

Narozena: únor 2020
V depozitu od: 20.září 2020, 14. března odjela do adopce, po pěti dnech z adopce vrácena

 

 

Nalezena v zahrádkářské kolonii Litvínovice u ČB, na pozemku zahrady, schoulená pod stromem.

Při příjmu byla dehydrovaná, velmi vyhublá, rozsáhlé napadení ušním svrabem,(léčilo se velice dlouho, zahnisané rány),  špinavá, klíšťata, bez zranění.

Teď je z Medunky zdravá kočička menšího vzrůstu, kastrovaná, očkovaná (bez vztekliny( 12/2021), pravidelně antiparazitika.

Prioritně je to lovec a „šmejdil“, s velkou citovou vazbou na člověka. Nebojí se psů,  s ostatními kočičkami nemá problém. 100% čistotná, baští všechno. Je důvěřivá,vděčná, celkem tichá, hodně mazlivá, ale taky velice mladá a vitální.

Medunka je paní svého času, není možné, aby byla jen v bytě nebo pouze „venkovní“. Potřebuje kdykoli domů nebo ven, jak sama uzná za vhodné. Běhá po zahradě, (nikde se ale netoulá, zdržuje se v blízkosti domu a na zavolání vždy přijde). V momentě je v domě a kontroluje, zda jí lidé neutekli, za další dvě sekundy už je v pelíšku a spí, za další půl hodiny lítá po dvoře. Nutná jsou kočičí dvířka nebo robot na otvírání a zavírání dveříwink.

 

KOČÍNEK


Ev. číslo: 63/19

Narozen: cca 2014

V depozitu od: 13. prosince 2019

 

 

Kočínek přijat společně s kocourkem Mňoukem od majitelů z Dřítně, kteří řešili vážnou životní situaci (nemoc).

Při příjmu byl kocourek v pořádku, jen zubní kámen, preventivně při příjmu i dále pravidelně podávána antiparazitika, kastrovaný byl z původního domova, v depozitu očkován (mimo vztekliny – nepovinná).

 

Aktuální zdravotní stav k 3/2021: Kočínek je znova „nemastný neslaný“, opakovaně mírně zhubnul. Na veterině odstraněn znova zubní kámen a nasazena ATB. Uvidíme, ale ty zoubky zlobí  opakovaně, obávám se, že budeme muset v blízké budoucnosti muset provést větší veterinární zásah .

 

Kočínek je absolutní pohodář, nekonfliktní,  čistotný,  baští všechno. Je to bezelstná duše, rád se mazlí, velmi klidný a hodný kocourek. Večer chodí na zahradu, obhlédnout terén,  nabrousit si drápky o stromy, sem tam i nějaká myška (nenosí je nikdy domů). Miluje teplý pelíšek a klid, nikam se „nežene“, je „skvělej“!. Vhodný do domku s výběhem k další kočičce nebo kocourkovi.

 

Vzhled: velký, spíše dlouhý červený (zrzavý) kocour, bílá náprsenka a bílé tlapky.

 

 
 
m2.jpg
 
 
MOUREK
 
 
 
6. dubna 2021 odpoledne odfrčel do nového domova Mourek. Se svoji paničkou bude bydlet v domku se zahrádkou v obci Hlavatce. Zaplní místo po nedávno zemřelém kocourku Mefíkovi, který byl také  adoptován z našeho depozita.
 
 
 
Ev. číslo 14/21, narozen cca 2018-19
Přijatý 18.3.2021
 
 
Kocourek byl nalezený 18.3.2021 večer v ulici Veselská v Týně nad Vltavou Byl schovaný pod autem, hlasitě mňoukal a následně se přidal k právě procházejícímu nálezci.
Mourek je velmi kontaktní a mazlivý kocourek. Má stále velkou chuť k jídlu,  je vděčný za jakoukoli baštu. Je odčervený. Záchůdek používá vzorně.
 
 

 

mauk.jpg

 

MŇAUK

 

 

Mňouky odjel do nového domova 27. března 2021.

Po dlouhé úvaze a mnoha telefonních hovorech (včetně porady s veterinářkou) jsme vypravily Mňoukyho do nového domova. Bydlet bude s hodnou paní ve Střížově jako jedináček.

Dle prvních zpráv je Mňouky šťastný, byla to láska na první pohled. Za svou novou majitelkou chodí jako pejsek, vyžaduje asistenci u všeho dění a hlavně mazlení, česání a opět mazlení.

 

 

Ev. číslo: 62/19

Narozen: cca 2014

V depozitu od: 13. prosince 2019

 


Kocourka Mňauka jsme přijali společně s kocourkem Kočínkem od majitelů z Dřítně, ke kterým osud nebyl zrovna přívětivý. Pán /na vozíku/ byl před vánocemi umístěn do hospicu a paní je na tom zdravotně také velmi špatně, je částečně ochrnutá, nevidomá. Mňauk i Kočínek jsou mazlivci, přítulní, nekonfliktní, čistotní, kastrovaní.

 

Mňouky – 16. srpna 2020 v poledne – náhlý, absolutně nečekaný záchvat, těžké dýchání , promodralý čumáček, nehyblivá zadní pravá noha. Okamžitě převoz na veterinární pohotovost v ČB (ordinace MVDr. Lapáček),.

Diagnostika: Trombóza (oběhový systém), info např. zde http://www.petklinika.cz/.../aortalni_tromboembolie_u_kocek.

Je to hodně závažné, příčina neznámá, srdíčko se zdá být v pořádku, prý může být i z vedra, dědičné dispozice....

Průběh: Mňouky byl hospitalizován, komplikací bylo i zavodnění plic. Druhý den ráno ho ještě nepustili, domů propuštěn v poledne 17.8., Léky na ředění krve, odvodnění plic již proběhlo = dýchání stabilizované, pokud by se dýchání horšilo nebo cokoli jiného, máme hned volat pohotovost.

Nyní: od 17.8.2020- bezpodmínečná denní kontrola veterinářem, častá masáž nožičky, zateplení nožky, klid a čekáme :(. Nožka je pořád studená, zpravidla prý pokud se nezlepší do 48 hod., je nutná amputace nožičky. Kocourek už večer malinko baštil, má hodně léků na bolest (prý je to velmi bolestivé :( ), tak spí a spí, když masírujeme nožičku tak vrní a ukazuje i pupíček.

I když bude vše probíhat jak nejlépe by mohlo, léčba bude dlouhodobá!Nožička musela být amputována, rozhodne dalších 24 hod. Srdíčko je zdá se silné, ale celkový stav kocourka není dlouhodobě dobrý, takže opravdu nikdo nemůžeme vědět, jak to dopadne. Držte Mňoukovi tlapky!

Aktualizace 3. září 2020: Mňouky se má parádně, skáče, běhá, loví, žere, šmejdí.....je super. Rána se mění na jizvu. Lítá jak divoch a užívá si života. Polehávání je za náma – teď je jak vyměněnej, řádí jak kotě ....neskutečná proměna. Mňauk hopkuje po hopsadle, naučil se to zvládat na záchůdku.
V pátek byly vyndané stehy, rána se hojí parádně, rychle, nyní je kocour úplně bez léků.
Je spokojený a je vidět, že se mu ulevilo.


Oba kluci jsou velmi citliví a jsou na sebe citově fixovaní. Adopci jsme dříve doporučovali pouze spolu, nyní je evidentní, že jejich oddělení nepřipadá vůbec v úvahu, byl by to pro ně velký stres, nejen z důvodu vážného zdravotního stavu Mňoukyho.

Aktualizace leden 2021: Kluci (Kočínek a Mňouky) byli po příchodu k nám na sobě opravdu hodně závislí, ale bylo to spíš tím, že se znali a tak cítili jeden v druhém oporu v celém tom cizím prostředí. Kočínek když zjistil, že je tady teta, která ho nechce sežrat, mega zahrada, skvělý žrádlo a spousta pelíšků, byl spokojenej hned. Mňouky byl jinej, ale tam zase už byla ta nemoc a zkusil si svoje....

Kočík je pohodář, Mňouky je trochu zvláštní, ale zase – myslim si, že to udělala ta nemoc. Miluje holky, jak byl v narkoze a měl špatnou krev, změnil se. Jinak rád spinká, moc toho nesežere, přesto je to obrovský kocour.

Mňouky je vhodný do bytu a spíš jako jedináček, má rád svůj klid a chce mít svého člověka na mazlení jen pro sebe.

 

 

 

162497422_2898955370425057_5013141111095045685_n.jpg

 

NELLY

 

Nellynka ve čtvrtek 18. března 2021 odjela do nového domova, kde si bude užívat jako jedináček v bytě. Nejede daleko, jen do Týna. Doma na ni čeká komplet nové vybavení, škrabadlo hezky u topení s výhledem ven.

 

 

Ev. číslo: 64/20, narozena 7/20

Přijata 10. listopadu 2020

 

Hravá kočička, ráda tráví čas s člověkem i ostatními kočičkami je nekonfliktní. Hodně mazlivá. Vzorná chodí na kočkolit. Zvyklá jen v bytě.

 

mack.jpg

 

MACÍK

 

V sobotu 13. března 2021 odfrčel do nového domova Macík. Nejel daleko, zůstává v Týně v bytě jako kočičí jedináček. S nastávajícím páníčkem si hned padli do okawink

 

 

Ev. číslo 10/21 , přijatý 11/2020

Narozen cca 2015, kastrovaný

 

Kocourka jsme přijali od nálezců z Veselí nad Lužnicí. Nějakou dobu se pohyboval na jejich zahradě a přespával pod stromem. Podle všech dostupných informací se zřejmě jedná o pozůstalost po zemřelém majiteli z blízkého sousedství.
Macík byl zpočátku bázlivý, nechtěl se s ostatními kočkami moc kamarádit, jevil se spíše jako samotář. Postupem času se však z něho stal velký mazel a skvělý kočičí parťák. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou. 
 
 

20210206_104934.jpg

 
BERTÍK
 
Než stačila depozitní teta všechno o Bertíkovi napsat, odjel do nového domova..
Bertík tedy zůstává v Týně a v novém domově na něho čeká devítiměsíční kočičí kamarádka.
 
 
Ev. číslo 8/21, přijatý 27.1.2021
Narozen cca červenec 2020
 
 
 
Kocourek pochází z lokality, kde se kastrace koček a případné zranění nijak moc neřeší. To platí i o Bertíkovi. Nikdo neví, kde a za jakých okolností přišel ke zlomenině spodní části pravé zadní nožky. Majitelé zranění nijak neřešili, buď kocourek přežije nebo ne...Kocourek  vše zvládl, ale zůstal mu trvalý handicap v podobě ne zcela funkční zadní nohy. A jelikož žil s tímto zraněním pouze venku, byl to impulz k okamžitému přijetí  do našeho depozita.
Ihned jsme jeli na veterinu, abychom zde probrali všechny možnosti další léčby či případné amputace. Ta se však v jeho případě nejeví jako nutná, jelikož část nohy od kolena výše je "živá" a kocourek jí používá i jako berličku.
Bertík je mazlivý, kontaktní a hlavně vděčný kocourek. S ostatními kočkami vychází dobře. Přesto, že dosud žil pouze venku, záchůdek používá na jedničku. Je vhodný pouze do bytu.
 
 

 

stelinka.jpg

 

STELINKA

 

5. února 2021 odjela do nového domova Stelinka. Bude bydlet se svojí majitelkou v bytě v Kamenném Újezdu.

 

Ev. číslo 53/20

Narozena: cca 2015

V depozitu od: 5.října 2020

 

Stelinku jsme přijali z nevhodného prostředí, kde pouze rodila několikrát do roka koťata. Ta byla vždy různým způsobem majitelem zprovoděna ze světa.

 

4. listopadu 2020 byla Stelinka na kastraci. Depozitní teta si myslela, že má problémy se zoubky, strašně při jídle skřípala, problém byl ale jinde - v děloze měla spousta myomů, které jí tam zřejmě tlačily a způsobovaly další problémy. V narkóze jí veterinářka zoubky prohlédla, má je naprosto v pořádku, odebrala jí krev a ta je také v pohodě. 

 

Stelinka je velmi milá, nenáročná a klidná kočička. Je čistotná. S ostatními kočkami vychází dobře, zvyká si i na menší pejsky.  Hledáme pro ni klidný domov nejlépe v bytě.

 

 

 

g.jpg

 

GULIVER

 

 

Do nového domova odjeli Guliver a Emilka 24. ledna 2021. Budou bydlet v ČB v bytě se starším psím kamarádem.

 

Ev. číslo 58/20 , narozen cca 2018

Přijatý 7.11.2020 , kastrovaný

 

Kocourek se 20. listopadu 2020 vrátil z rodinných důvodů z adopce.

 

Gulivera jsme přijali od městské policie v Týně nad Vltavou. Kocourka našla původně slečna před vchodem do čp 725 na sídlišti Hlinky. Snažila se najít majitele, bohužel se ke kocourkovi nikdo nehlásil, zavolala tedy MěP a kocourek se dostál k nám.
Guliver je nádherný velký kocour, dosud dobře živený, kontaktní, zvyklý na ostatní kočky. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

 

em.jpg

 

EMILKA

 

 

Do nového domova odjeli Emilka a Guliver 24. ledna 2021. Budou bydlet v ČB v bytě se starším psím kamarádem.

 

Ev. číslo 2/21, přijata 6.1.2021

narozena cca 6-7/2020

 

Černou mazlivou kočičku jsme přijali od nálezkyně z chatové oblasti nedaleko Bechyně. Emilka se zde náhle objevila během října a od té doby zde  každý den čekala na pravidelnou baštu a pohlazení od své zachránkyně. Každodenní dojíždění za kočičkou bylo však pro starší pani náročné a proto jsme Emilku přijali do depozita.
Emilka je velmi přítulná, nekonfliktní kočička. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.
Kastrovaná.
 

 

hubk2.jpg

 

HUBÍK

 

V pondělí 18. ledna 2021 odjel Hubík s mladými majiteli do Tábora, kde bude bydlet v bytě se psí kámoškou.

 

Ev. číslo 63/20, narozen 7.7.2020

Přijatý 8.7.2020

 

Hubík je jedno z koťátek Valinky, která k nám byla přijata začátkem červencem společně s pěti čerstvě narozenými koťaty. Tři koťátka bohužel postupně uhynula, Hubík a jeho ségra Mia jsou v pořádku a mohou již odjet do nového domova.
Hubík je o něco málo klidnější než jeho akční ségra. Není tak průbojný, ale rád se nechá strhnout k nějaké té lumpárně. Je čistotný, odčervený.

 

vala.jpg

 

VALINKA

 

V neděli 17. ledna 2021 odjela do nového domova Valinka. Zůstává v Týně, bydlet bude  mladou rodinou a dalšími zvířecími kamarády v domku se zahrádkou.

 


Ev. číslo: 27/20

Narozena: cca 2018

V depozitu od: 8. června 2020


Kočičku jsme přijali z rekreačního střediska Avia, které se nachází v lese mezi obcemi Varvažov a Ostrovec u Písku a ve kterém přes prázdniny probíhá dětský letní tábor. Kočička se sem přitoulala a 7. července 2020 porodila pět koťátek. Tři kotíci jsou v pořádku, dva bohužel svůj boj prohráli...
Valinka je velmi přítulná kočina, o miminka se stará vzorně. Je čistotná. K adopci bude volná po odchování koťat a následné kastraci. Zdravotní stav je uspokojivý. Očkovaná.

 

Aktualizace k 7.1.2021: Valča přibrala, je bez zdravotních obtíží a vyhlíží nový domov.

 

mia2.jpg

 

 MIA

 

Miuška odjela do dového domova 14. ledna 2021. Bydlet bude s novou paničkou a kočičím kamarádem v bytě v Českých Budějovicích.

 

Ev. číslo 62/20, narozena 7.7.2020

Přijata 8.7.2020

 

Mia je jedno z koťátek Valinky, která k nám byla přijata začátkem červencem společně s pěti čerstvě narozenými koťaty. Tři koťátka bohužel postupně uhynula, Mia a její bráška Hubík jsou v pořádku a mohou již odjet do nového domova.
Mia je přesná kopie svojí kočičí mamky. Ze všech koťat byla již od narození největší a nejakčnější. To jí také zůstalo, stále musí něco prozkoumávat a objevovat. Záchůdek  používá vzorně.
Očkovaná.

 

am.jpg

 

AMÁLKA

 

Amálka odjela do nového domova 14. ledna 2021. Bude bydlet v domku v obci Krakovčice u Týna nad Vltavou jako kočičí jedináček.

 

Ev. číslo 3/21, narozena cca 9/2020

Přijata 5.12.2020

 

Tříbarevnou kočičku jsme přijali společně s dalšími třemi sourozenci z chatové oblasti nedaleko Chýnova. Zdravotní stav ostatních koťátek není zatím moc dobrý, budeme je postupně doplňovat.
Amálka je velmi křehká, citllivá a velmi neprůbojná kočička.  Je čistotná, v jídle nenáročná. Vhodná především do bytu.

 

j1.jpg

 

JAROUŠEK

 

 

Do nového domova odjel 10. ledna 2021,

bude bydlet v bytě v Týně nad Vltavou jako kočičí jedináček.

 

 

Ev. číslo: 11/20

Narozen: cca 2017

V depozitu od: 23. května 2020

 


Jaroušek zatím neměl ve svém kočičím životě moc štěstí. Žil se svou majitelkou - alkoholičkou v bytě ve Velešíně. Někdy měl jídla dostatek, jindy pocítil i hlad.... záleželo to na tom, jakým životním obdobím jeho majitelka zrovna procházela. Zřejmě převládala ta špatná období a tak se rozhodla ukončit svůj život sebevraždou..... Kocourek zůstal několik dní v bytě sám a byl ze všeho tak zmatený a vystrašený, že jej museli zachraňovat hasiči ze stoupačky, kam se schoval. Na několik dní našel azyl u hodné sousedky a protože rodina majitelky o něj neprojevila zájem, tak se Jaroušek ocitl u nás v depozitu.
Je to velmi citlivý a zatím také plachý kocourek. Potřebuje dostatek času a hlavně trpělivosti ze strany nového majitele. Zatím žil pouze v bytě, proto jej doporučujeme opět pouze do bytu. Kastrovaný.

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz