Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÉ DOMOVY 2019

img_20181112_112657.jpg

KLOTYLDA

V úterý 26. března 2019 vyrazila do nového domova Klotylda. Bydlet bude v bytě v Bechyni se svojí novou paničkou, pejskem a další kočičkou. Měj se krásně, holčičko!smiley

Narozena: asi červen 2016

Ev.číslo: 31/18

 

A jak to s Klotyldou bylo?

Kočička byla nalezena společně se svým kotětem -  kocourkem Jožinem - na benzinové pumpě u Chlumce u Olešníka, kde je zřejmě někdo vysadil z auta. Lidé je zde sice začali krmit, ale u velmi rušné silnice jim hrozilo nebezpečení.

V prosinci odjela Klotylda do nového domova, ale v lednu se z adopce do depozita vrátila. Její nový člověk se ze zdravotních důvodů o Klotyldu už nebude moci starat. Na takové věci jsme bohužel všichni krátcí...

Přesto věříme, že Klotylda svůj šťastný domov najde. Je to mazlivá a kamarádská holčička.

Kastrovaná. Je vhodná pouze do bytu, svět venku ji příliš neláká.

matylda.jpg

MATYLDA

Evidenční číslo 3/19

Matylda odjela 3. března 2019 s mladou rodinou do bytu v Písku, kde na ni čeká starší kočičí kamarád. Podle prvních zpráv se Matylda již rychle zabydlela a seznamování s novým kamarádem probíhá v klidu. Doufejme, že se z nich brzo stane nerozlučná dvojka smiley

A jaký byl Matyldin příběh než se dostala DOMŮ?

Kočička Matylda byla přijata 17. 1.2019 od Městské policie Matylda byla nalezena v Týně nad Vltavou na Malé Straně.

Narodila se asi v červenci 2017, je dobře živená, mazlivá, kontaktní, naprostá pohodářka.

img_20190113_173342.jpg

 
SUŠENKA A PIŠKOTKA
 
Ev. číslo Sušenka: 1/19
Ev. číslo Piškotka: 2/19
 
Malé sladké kočičí holčičky odjely společně domů 28. února 2019 a budou bydlet kousek od depozitní tety. wink
Tak hodně štěstí, Sušenko a Piškotko!
 
 
A jak to bylo než se holkám poštěstilo?
 
Narozeny cca září 2018, v depozitu od 11.1.2019.
Koťátka Piškotka a její sestřička Sušenka se objevila v jedné ze zahrad v zahrádkářské kolonii v Týně nad Vltavou. Zřejmě je tam musel původní majitel záměrně "odložit". Majitelé zahrady je chodili krmit, ale vzhledem k chladnému počasí jsme se rozhodly koťátka přijmou do depozita.
 
Obě jsou mazlivé a přítulné. Kamarádí se s ostatními kočkami, jsou zvyklé i na menší pejsky.
V jídle nejsou vybíravé a kočičí záchůdek používají vzorně. Jsou vhodné do bytu i domku se zahrádkou.
 
Po zkušenosti, kdy Sušenka odjela do nového domova a obě v po chvíli začaly strádat a Sušenka se k sestřičce musela vrátit zpátky do depozita, jsou k adopci pouze společně, jsou na sebe hodně fixované.
 
Od 26. ledna Piškotka marodí. Dostala antibiotika, výživové doplňky, držme jí packy, ať je brzy fit. A povedlo se! Holčička je fit, a tak nic nebránilo v cestě domů!!!

img_20190129_164858.jpg

RŮŽENKA

Evidenční číslo 4/19

Růženka odjela 11. února 2019 a bude bydlet v domku v Dolním Bukovsku, kde na ni čeká kočičí kamarádka. Podle prvních zpráv s Růženka (nyní Amálka) hned zabydlela a holky už spolu začaly řádit. Tak ať se ti v životě daří, holčičko!smiley

A jak to s Růženkou bylo než odjela za svojí novou rodinkou?

Růžena se narodila asi v srpnu 2018, v depozitu je od 29.1.2019.

Kočičku jsme přijali od nálezců, ke kterým se přidala u nákupního střediska na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. Růženka je mazlivá, kontaktní kočička. Je zdravá a dosud dobře živená. Kočičí záchůdek používá vzorně.

Očkovaná.

binkyvlevoa.jpg

BINKY (na fotce vlevo)

(koťátko kočičky Bohunky 18)

Narozen 24.5.2018

V depozitu od: 25.5.2018

Evidenční číslo: 7/18

Binky se odstěhoval do nového domova 6. února. Bydlet bude se svými páníčky ve vltavotýnském bytě jako kočičí jedináček. Hodně štěstí, kloučku heart.

A jak to s Binkym bylo než se mu poštěstilo?

Zdravotní stav při příjmu: Koťátka Binky a Bambulka (ta už našla nový domov) byla den stará, promočená z průtrže mračen, Binky byl ze všech sourozenců nejmenší a pravděpodobně z prochladnutí měl následně dlouho potíže s průjmy, ale zotavil se, začal přibírat a vše dopadlo dobře.

Příběh: Maminka koťátek Bohunka byla nalezena v areálu MŠ na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. Za velmi silné bouřky, ve večerních hodinách ležela pod keřem a svým tělem chránila před proudy vody čtyři čerstvě narozená koťata. Sama se celá chvěla strachem i zimou. Celá rodinka to ten večer „pěkně schytala“ a i před tím s kočičkou nebylo pravděpodobně zacházeno vlídně, podle chování a podvýživy.

Bambulka už se nového domova dočkala, tak nenechte ani Binkyho dlouho čekat! Je to hravý lumpík, který by měl v novém domově rád i nějakého toho kočičího souputníkasmiley

 

 
mikesek.jpg
MIKEŠEK
 
Evidenční číslo 5/19
 
Dne 12.1.2019 byl přijat do depozita asi sedmiměsíční kocourek Mikešek. Jeho páníček se dostal do velmi těžké životní situace a potřeboval Mikeška na nějakou dobu pohlídat. Bohužel se situace nezlepšila a tak majitel souhlasil s adopcí kocourka. 27.ledna 2019 přijela mladá slečna s přítelem, kocourek se jim zalíbil, oni jemu také a tak putoval do nového domova do Českých Velenic.
(na fotce je vidět, jak Mikešek celou dobu leží slečně Adélce
na ruce a nechtěl se od ní hnout - takže bylo rozhodnuto smiley).
 

maruska2.jpg

MARUŠKA

Ev.číslo: 16/16

Mourinka Maruška čekala skoro tři roky než se jí poštěstilo najít opravdový domov. Navíc se z původně plaché kočičky stala velká mazlinka. Prostě malý zázrak, který vyústil v to, že se 30. ledna 2019 Maruška přestěhovala od depozitní tety a zůstává v Týně nad Vltavou v domku se zahrádkou a dalšími zvířecími kamarády. Hodně štěstí, holčičko!

 

A takhle to s Maruškou bylo:
Zdravotní stav při příjmu: vystrašená, zdravotně relativně v pořádku (venkovní kočička).

Zdravotní stav aktuálně: odblešená, odčervená, kastrovaná

Marušku jsme přijali společně se sestřičkou Kristýnkou z obce nedaleko Týna nad Vltavou. Jednalo se o odrostlá koťata plaché kočičky, kterou majitel nemovitosti, kam se kočička přitoulala, nechal vykastrovat a poskytl jí příslušné zázemí.


Maruška byla velmi plachá, ale stal se zázrak! Je leden 2019 a z Marušky je naprostá pohodářka a zároveň velká mazlinka. Nechá se hladit, chovat, ráda si hraje. 

Vzhled: Mourinka s velkýma očkama, kresba je na hrudi světlejší a pěkně vystupují tmavé „korálky“ angel

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz