Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopisy od Zlatušky a Lordíka

20. 2. 2015

18.10. přišel opět krásný el. dopis plný nádherných fotek smiley Výňatek z mailu: ...."Foteček mám velkou spoustu,protože kočenky od Vás jsou moji miláčkové,a tak je fotím skoro denně.." Paní M.

Moc Děkujemeheartheart, opravdu to hřeje u srdíčka....krásné fotky.

.................................................................................................................

Dobrý večer,posíláme první zpravodajství od od Zlatušky a Lordíčka:-)

Dojeli jsme dobře,jen po cestě jeden z nás udělal do přepravky "bobeček".. Nedalo se nic dělat,dojeli jsme jako čuňátka,a tak jsme museli pod příjemně teplounkou sprchu:-o.

Okoukli jsme nový domov,máme v pokoji teploučko,takže už jsme suší,a děláme večerní hygienu.

Já Zlatuška jsem se první osmělila a na čičíí jsem přišla k paničce.Je to fajn,za chvilku už jsem paničce olizovala tváře,ruce,dělala "berany duc".. Lordík se osmělil později,zato se pak nemohl domazlit.Št'ouchal paničce čumáčkem do čela,do nosu,a soutěží se mnou,kdo se bude mazlit víc.Tak jsem mu za to spapala půl večeře!;-) Máme granulky,a každý jsme dostali trochu luxusní rybky z kočičí konzervičky.Panička říkala,že za takovou večeři by se nestyděli ani lidi! Už jsme si našli místečka,kde se nám líbí a uložili jsme se ke spaní.Dobrou noc!:-)

 

A ted'  vážně.Kočinky jsou úžasné.Musela jsem je osprchovat,myslela jsem že se budou chvilku zlobit..První reakce byla-šup pod válendu do koutečka.Zlatuška vyšla za chvilku,okukovala,otřela se,no a za chvilku už mi olizovala ruce,obličej a do hodinky byla mazlíček.O pár minutek déle to trvalo Lordíčkovi,zato se pak mohl umazlit.Asi má kliky vážně rád,uložil se na komodě,na šanonech s časopisy,a to je vedle dveří..a tak se šmoula mazlí s klikou.:-)

Zlatuška je trošku průbojnější,odstrkuje Lordíčka od jeho(!) mističky a papá mu konzervičky.Musím ji tak lehoučce poodsunovat,odvádět pozornost,protože Lordíček je neprůbojný a nemůže se nechat připravovat o baštu.To by se nám moc nespravil..zdá se,že jemu dá trošku více práce s těmi zoubky papat,budu to sledovat,kdyby nějaký zoubeček bolel,musel by ven.

 

Pošleme za pár dní další zprávičku,přidáme fotečky.

Přejeme Vám,at' se daří ve Vaší úžasné,záslužné práci.

Zdraví

Mádrová 

únor 2015 fotky z nového domova zde smiley

Dobré ráno,paní Babková,posílám Vám další malou zprávičku o Zlatunce a Lordíčkovi.

S oběma kočičkami jsem již navštívila veterináře,v sobotu jsem nechala Lordíčkovi prohlédnout ouška,měl zánět zvukovodu,ouška mu paní doktorka vyčistila-a bylo co:-),a podala mu v injekci na zánět desetidenní antibiotika.Zlepšily se tím ouška,už z nich neteče,a také očka,ani z nich už nemá výtok jaký měl.Tuto středu jsem pak nechala Zlatunce kouknout na zoubky a na ouška.V ouškách měla hnis,ten jí ošetřujeme a čistíme,léčíme kapičkami.Se zoubky snad časem,až posilní,bude také možné něco udělat.Zlatunce jsem také nechala odebrat krev,kvůli ledvinám-mám pocit,že Zlatunka je možná o něco starší než Lordík.Jinak čistit Zlatunce ouška zvládám sama-kočička je fantastická.Při čištění mi visí kolem krku jak miminko,do jednoho ouška jí šeptám pro uklidnění a druhé zatím kapu a čistím..

Obě kočinky se tu krásně aklimatizovaly od samého začátku,už tu asi není koutek,který by Lordík neprozkoumal.Je to kočkopejsek,který mě stále následuje,kam se pohnu.Je trošku strašpytlík,nedávno shodila Zlatunka z okna květináč-ona v klidu poodešla 3 metry,a jako by se nic nedělo,čistila si kožíšek..zato Lord'a se lekl a na hodinu se schoval pod mou postelí:-D Ale když si hrajeme,rád mi "okusuje" prsty,přidržuje je tlapičkami,rozkošnicky se přitom válí na zádech.Zlatunka je klidnější,lehne si vždy kousek vedle mne a čistí si kožíšek.Každou chvilku se na mě koukne,já ji pochválím,že už je ta nejčistší a nejkrásnější kočička,a ona spokojeně pokračuje..:-) I ona se už od třetího dne rozloží přede mnou na zádíčka a nechá si s rozkoší hladit bříško.

Papají dobře,dostávají nebarvené drobné granulky značky Almo Nature.Konzervičky mají ráno a večer,kupuji také Almo Nature,je to drahé,ale úžasné-čistá drtˇ ve št'ávě  kuře+...(mám pro ně-krevety,sledě,tuňák,losos,střídám to),dále kupuji švédskou Bozitu,kapsičky s králíkem,konzervy s krevetami a lososem (základ je kuřecí,hovězí a vepřové maso) O víkendu vařím kuřecí vývar s rýží.

Když kočinky u veterináře vážili,měl Lordík 3kg,Zlatunka 2,7kg.Tak snad časem i trošku přiberou.Paní veterinářce se Zlatunka velmi líbila,

prý je taková křehounká..no,to ona je.Ale obě kočinky jsou úžasné,a jsem vážně št'astná,že jsem si je mohla vzít.

Přikládám také dvě z foteček,kde kočinky sedí na oblíbeném místě-konferenční stolek před gaučem,na kterém sedávám,a ony jsou tak na dosah k pohlazení.. je docela kumšt,mít fotečky nerozmazané,když se jedna nebo druhá čistí..:-D

Přiložila jsem také fotečku našeho už nebohého,ale naprosto zlatého pejska Kikinky,a naší také už zesnulé rekordmanky,mazlivé Karolínky.

Mějte se krásně,přeji Vám úspěchy v zachraňování potřebných zvířátek,a štěstí v životě,jaké si za to zasloužíte.

Opět se ozvu zprávičkou.

Zdraví Mádrová 

16.2.2015 dopis adresovaný do depozita Týn heart

Dobrý den,paní Babková,

včera jsem se dozvěděla výsledky ze Zlatunčiny krve-ohledně ledvin.Určitě Vás potěší,že navzdory podmínkám,ve kterých kočinky žily,má Zlatunka ledviny v úplném pořádku.Mám z toho obrovskou radost,hned se o ni s Vámi ráda podělím:-).

Kočinky si konečně začínají hrát s hračkami,honí se po bytě,za rohy hrají na číhanou,každá už má svá oblíbená místečka,a jsou to umazlení miláčci.Paní veterinářka se ptala,čím krmím,a smála se,že to mají jako v Imperiálu:-).Včera jsem jim koupila kilo a půl kuřecích stehenních řízků,protože jsem si všimla,že veterinářkou doporučené přemražené syrové masíčko jim opravdu moc chutná.

Mám další fotečky,ještě nejsou stažené v PC,příště pošlu.

Mějte se hezky,zase se ozveme.

S pozdravem

Mádrová

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz