Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přání pro Píďu a Srdíčko

26. 9. 2016

Jedno trochu jiné povídání pro kočičku Srdíčko a kocourka Píďu

 Nikdy nedělám mezi nabízenými kotíky rozdíl. Každá číča má stejná práva a stejné šance na nový domov. Nebudu to dělat ani v případě Srdíčka, ovšem nemohu si ponechat zkušenost z jedné osobní návštěvy depozita. Je to pocit ze setkání s touto kočičkou.

Vejdu do depozita, všichni zvědavci Vás běžně obklopí a zkoumají , plašani zase zdrhají laughlaugh. V houfu je Srdíčko, ovšem vypadá jako ET (je trochu hubenější a vytáhlá laugh) = natahuje krček, dvě velká dominantní ouška vypadají jako radar) Musím se smát a dívám se na ní a ona -  zlaté oči svítí jako hvězdy, dívá se přímo do očí člověka. Vezmu ji do náruče, stále se mi dívá do očí a přede o závod, je nevtíravá, spíše zdrženlivá, ale vděčná a šťastná za chování na klíně.

 „Pane Bože co to máš za zvláštní fluidum ty prcku?, Ty jsi fakt jiná…..že jsi jiná?“

 Odpoví velmi tiše: „mau“.surpriseheart

 „Ty umíš povídat s lidma? No Ty jsi ale skvělá….

Položím ji vedle na pelíšek  a jdu se věnovat  technickým záležitostem v depozitu. (Teta už chce taky jít na večeři, je unavená, tak si chci přichvátnout a zmizet..)  Srdíčko sedí a dívá se a dívá, čeká, nikam se nežene. Mluví očima!  Při odchodu ji znova beru do náruče a povídám:

„Ty jsi normálně srdíčko viď?“

Jak jinak, než že tichounce, něžně odpoví své „mau“ a přitom se mi stále dívá přímo do očí…..

Kočičí a vůbec zvířátkoví lidé to znají…..jsou to taková tajná spojení, nevysvětlitelná, nepopsatelná.

Ano, jsou to oni Píďa a Srdíčko.

Tihle dva kočičáci jsou ti, kteří se nikdy nepoženou dopředu, jsou to Ti, kteří budou vždy „jiní“, srdíčkoví, tajemní dobráci, mluvící očima ….

Píďa – čeká už velmi dlouho, je mi ho líto, protože je úžasnej, ale právě je to ten tip, který nebude bojovat o přízeň, ale „vysílá“ jí tiše a doufá a čeká. Srdíčko je stejná. Oba jsou tzv.“nevýrazní“ – jsou „jenom“ černí. Jenže to je právě ono yes(web teta poněkud na černých kočičkách „ujíždí“, protože její příjmení je Černá, že ano wink )

Píďa a Srdíčko jsou kočky pro člověka, který věří nebo cítí ty „jemné vlny mezi nebem a zemí“. To jsou kočky pro ty dlouhé zimní večery, kdy je všude ticho a klid a není nic, jen Vy a oni dva, spokojeně uvelebeni spolu v teplé dece. To jsou kočky pro krásný letní večer, kdy pod balkonem zmizí celé město, zapomenete na něj a vplujete na nebe, do vesmíru, do míru a Vaše kočky Píďa a Srdíčko s Vámi vymýšlejí jména pro jasné hvězdy….

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz