Jdi na obsah Jdi na menu
 


BEZ SERVÍTEK

20. 8. 2016

BEZ „SERVÍTEK“

Tento mini článek vznikl po události: nález tří koťátek v lese, zavázaných v pytli! Pozn: koťátka přežila.

DÁDA, LUKÁŠEK, BŘÉŤA

Suďte nebo ne, ale musím zde napsat něco, co není úplně slušné a není to ani tématicky „pocukrované“. 

 

  1. SOBECTVÍ – to je také to, když někdo řekne“já chci koťátka“…..proč je chce? Protože jsou krásná, milounká a ON se chce pomazlit, chce se smát jejich hrám….
  2. NEZODPOVĚDNOST – to je také to, když víme, že máme kočku a nedáme ji kastrovat a nepřemýšlíme v čas, co budeme dělat s koťaty,  jak je budeme živit atd….
  3. POKRYTECTVÍ -  je také to, když už se koťata narodí MÉ KOČCE, hledat místo v útulcích a depozitech! Je to stejné, jako když uvaříte špatnou kaši, sami odejdete do restaurace na VIP pokrm a špatnou kaši podsunete k jídlu někomu jinému – Vy se dobře najíte, s plným bříškem se dobře zapomíná a ti, co špatnou kaši „vyžerou“ se pak pár dní kroutí ……ale to už je samozřejmě jedno, ne? „My jsme přece udělali všechno, co jsme mohli“  NE, NEUDĚLALI!!!
  4. PŘEDSUDKY  Tvrzení tipu: „ jednou za život by měla mít koťata“ nebo „ať si užije“ atd…Ne, není to tak a už to bylo řečeno asi XXX krát…..Je to proti přírodě? Ano je, ale máte nějaký lepší návrh? Napište mi ho PROSÍM!!! Mimochodem fakt, že kdysi dávno (historie) byly kočky dovezeny do Evropy lidmi je také proti přírodě a toto jsou důsledky. Pozn: pokud někdo namítne, že on kočky v minulosti nedovážel, tak věřte, že já taky ne , ovšem to nás ani jednoho nevylučuje z řešení daných, aktuálních situací na světě
  5. POKRYTECTVÍ, NELIDSKOST – odvézt kočku, kocoura, koťata do lesa, za město….je to hnus, protože tyhle zvířata většinou nepřežijí a jejich smrt je vleklá a bolestná. Ten kdo to udělá,  je u mě „hajzlík“. Když zvíře umírá pomalu žízní, nebo na následky zranění predátora, pokud nemá to štěstí, že ho predátor usmrtí, nebo umírá důsledkem hnisajících ran, kdy ho infekce v horečkách pomalu otráví, to není hrozné? DOMESTIKOVANÉ ZVÍŘE SE NEUMÍ O SEBE POSTARAT V LESE – NENENENENE!!!! Ani nikde jinde, pokud je osamocené!  Nedělejte si nikdo iluze, článků, knih, studií a informací je moře!!!!!!
  6. NA CO SLOVO NENÍ – odvézt v zavázaném pytli tříměsíční koťata do lesa. Co vede někoho toto udělat? Nabažil se koťat, už jsou dost velká, léto pomalu končí, no a proč jim dávat i tu nejmenší šanci na to, že je v lese rychle zakousne aspoň lasice, liška nebo výr velký, když se můžou udusit nebo můžou zešílet, zkrátka když můžou umírat těmi nejhoršími způsoby?  Zde je asi nejlepší si žádné živé zvíře nepořizovat.

 

Pozn: děkuju všem lidem, kteří přemýšlejí o tom, co dělají. Lidem, kteří umí zajistit potřeby zvířat, která chovají. Díky všem, kdo pomáhají jakýmkoli způsobem najít hranice, právo a mají rozum a cit. 

 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Kočka v srdci zs

DORUČOVACÍ (box) ADRESA

Kočka v srdci z.s.
Jitka Černá
Hosín 58
Hluboká n/Vlt.
373 41

kockavsrdci@seznam.cz